piątek, 4 listopada 2011

#62. Plany weekendowe?

Jejciu, ale jestem dziś zmęczona. Piątek to dzień tygodnia, który po podjęciu studiów na drugim kierunku przestał być moim ulubionym. Jeden Wydział mieści się na toruńskiej Starówce, drugi w miasteczku uniwersyteckim, a piątek u mnie wygląda tak:
8.00 - geografia historyczna - miasteczko uniwersyteckie.
9.45 - język grecki - toruńska Starówka.
11.30 - historia starożytnej Grecji - miasteczko uniwersyteckie.
13.15 - wielkie religie świata - miasteczko uniwersyteckie.
Biorąc pod uwagę jakże ogromne (tja...) przerwy między zajęciami, mam wszystko wyliczone co do minuty - dojazd, przyjazd... Cały piątek jestem "w trasie". Po powrocie do domu nie ruszyłam nawet obiadu, od razu poszłam spać. Ok. 19. się obudziłam. I co? Nadal jestem zmęczona... Tragedia.

Poza nauką (a jakże!) mam w planach nadrobić zaległości blogowe:
- moje plany co do listopadowych zużyć;
- zupełnie inna recenzja produktów Dermactolu;
- pewnie pomęczę Was makijażami :p;
- na dysku są zdjęcia do recenzji mini peelingów Joanny, także o nich może w końcu napiszę;
- od Pierniczkowej (:*) podpatrzyłam pomysł na temat zupełnie odległy od świata kosmetycznego - Ona będzie pisała w soboty o Henryku VIII, ja chciałabym odkrywać przed Wami sekrety historii, ciekawostki, może informacje, których jeszcze nie znałyście, a w szkole o tym nie mówią. Wiem, że niewiele jest osób, które w szkole lubią / lubiły historię, wiele zależy od nauczyciela. A swoimi postami może zachęcę Was do niej. Co Wy na to? Z racji tego, że pragnę zajmować się historią na co dzień, będę na Was testować moje umiejętności pisania interesujących tekstów. :)

Życzę Wam miłego weekendu,
Motylica. :*

P.S. Mam już 90 obserwatorów, bardzo Wam dziękuję. Może macie jakieś pomysły, chciałybyście o czymś poczytać? :)

7 komentarzy:

 1. Lubię historię, więc z przyjemnością poczytam o ciekawostkach :). Lubię minipeelingi Joanny, ciekawa jestem, co o nich sądzisz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Henryk VIII? Gdzie? Chętnie zajrzę :) A fajne ciekawostki też chętnie. Ostatnio przeczytałam biografię carycy Katarzyny i wiele elementów z jej życia mnie zaskoczyło. Tzn. lubię spojrzenie na historię od innej strony, nie tylko od tej, którą karmili nas w szkołach.

  A korzystania w toruńskiej komunikacji współczuję

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie ciekawostki lubię czytać, chociaż historia nie jest dla mnie interesującym przedmiotem; D

  OdpowiedzUsuń
 4. z przyjemnością poczytam posty historyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję coraz większej ilości obserwatorów. Ja też mam teraz urwanie głowy, egzaminy z kursu kosmetycznego, a w czwartek egzamin z prawa jazdy...

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja polecam blog jak następuje :

  http://blogbiszopa.blog.onet.pl

  np:

  http://blogbiszopa.blog.onet.pl/Niezwyciezony,2,ID430607649,n

  Same ciekawostki z historii (głównie najnowszej ale nie tylko) swietnie się czyta - przypomina trochę programy Wołoszańskiego... Przyjemnej lektury.. ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest rzeczywiście SUPER!!! Ale zdaje się że obecnie można go znaleź raczej pod tym adresikiem...:

  http://blogbiszopa.pl/

  a przynajmniej te najnowsze posty....

  OdpowiedzUsuń

Tu Natalia :)
Każdy komentarz, który tutaj umieszczacie, jest przeze mnie czytany. Jeśli zadacie pytanie - odpowiem na nie pod postem, na którym nawiązaliście rozmowę. Bardzo proszę jednak, żeby nie umieszczać tutaj wpisów w stylu "zapraszam do mnie". Takie komentarze będą usuwane. Nie wpływają one na to, że do Was zajrzę. Podglądam moich obserwatorów, a jeśli zainteresują mnie ich wpisy, to odwzajemniam obserwację.
Pozdrawiam serdecznie. :)